Білий слон

Українська

Родзинкою регіону є Міжнародний науковий центр «Обсерваторія»

В Івано-Франківській обласній державній адміністрації ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда та начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький взяли участь у зустрічі голови ОДА Олега Гончарука з маршалком Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владиславом Ортилем. Йшлося про спільні програми та реалізацію проектів, що стосуються заходів із збереження культурної спадщини Карпат, розвитку туризму, співпрацю у сфері гірського рятівництва.

«Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван, над відновленням якого сьогодні працює Прикарпатський національний університет спільно з Варшавським університетом є родзинкою нашого регіону. Це потрібний освітній і науковий проект. Також на території села Микуличин незабаром розпочнеться будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі. Концепція створення Міжнародного центру ґрунтується на європейських принципах пізнання молоддю спільної історії та культури сусідніх народів», - зазначив голова ОДА Олег Гончарук.

Під час зустрічі Ігор Цепенда розповів, що на базі міжнародного наукового центру «Обсерваторія» буде реалізовано пілотний проект з рятування туристів. Цей проект, на думку ректора, стане сигналом для всіх країн Карпатського регіону оскільки з точки зору і географічної, і ландшафтної, і кліматичної центр, який планується створити, буде місцем проведення рятувальних операцій для всіх країн Карпатського регіону, які зможуть об’єднати свої зусилля.

«Ми підтримуємо ваш європейський вибір та вектор розвитку на шляху до Європейського Союзу, - наголосив маршалек Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владислав Ортиль. – Сподіваємося, що спільна співпраця з кожним роком лише розвиватиметься, а її успішним прикладом стануть разом реалізовані проекти».

По закінченні зустрічі сторонами було підписано Декларацію про співпрацю щодо створення українсько-польської школи гірського рятівництва та українсько-польського рятувального поста на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія».

Теги: ПНУ, Рятувальний пост, Обсерваторія