Білий слон

Українська

ЧОМУ БІЛИЙ СЛОН?

Мета нашого ресурсу - інформувати про хід відновлення Обсерваторії, про те, які наукові дослідження проводяться на базі Міжнародного наукового центру та які плануються до проведення. Наша цільова аудиторія - не тільки студентське і наукове співтовариство, а також туристи і взагалі всі люди, закохані в гори. Ті, хто обожнює наші несамовиті прекрасні українські Карпати. Без перебільшення їх перлиною є третя за висотою гора Піп Іван, яку вінчає Гуцульська піраміда. І дуже скоро з неї крізь око телескопу науковці знову спостерігатимуть за рухом зірок.

Чому наш сайт називається БІЛИЙ СЛОН? Тому що саме так довгі роки називали Обсерваторію на горі Піп Іван, яка в тривалий зимовий період перетворювалася на дивовижну білу глибу й здалеку нагадувала химерного величезного білого слона. Із давніх-давен ця велетенська тварина уособлювала мудрість, силу і розсудливість. Тому до сих пір у багатьох країнах світу слон є емблемою зваженої політики і символізує ті якості, які необхідні для справедливої демократичної влади. А саме - гідність, проникливість, інтелект, терпіння, а також вірність, миролюбство, довголіття, процвітання, щастя.

У свою чергу символіка білого кольору також асоціюється зі світом, чистотою, божественністю, справедливістю та щастям. З давніх часів білий колір означав добру путь і сильну волю. Тварини ж білого кольору завжди вважалися людством священними. Зокрема, Білі коні в Греції, Римі, Німеччині, Білий тигр в Китаї, Білий ібіс і Білий бик в Єгипті. І, звичайно, Білий слон у дуже багатьох країнах світу!

Багато художників та авторів художніх творів зверталися до образів тварин і птахів саме білого кольору. Наприклад, білий голуб завжди означав добру звістку, мир і дружбу. Всесвітньо відомий художник Пабло Пікассо увічнив образ білого голуба в своїй картині «Білий голуб миру» ...

Тож, назвавши наш сайт БІЛИЙ СЛОН, ми дали свого роду установку на добру путь не тільки інтернет сторінки, а й всього проекту «Обсерваторія». Закодували у цій назві міць фортеці Науки та Мудрості. Її поступову успішну відбудову та подальшу експлуатацію на користь інтелектуальної еліти в Україні та за її межами.

Назва БІЛИЙ СЛОН означає, що ми віримо в силу, терпіння і волю ініціаторів проекту «Обсерваторія» – Прикарпатського та Варшавського університетів. Нині вони за підтримки влади, бізнесу та громадських організацій України та Польщі роблять все, щоб Обсерваторія на горі Піп Іван отримала своє друге життя. Цей проект служить об’єднанню двох дружніх країн, які хочуть жити у мирі та взаємоповазі.

Тож сайт БІЛИЙ СЛОН буде постійно тримати вас у курсі останніх подій відбудови, надавати потрібну і цікаву інформацію, яка стосується не тільки цього проекту і й всього, що у той чи інший спосіб пов'язано з ним.

БІЛИЙ СЛОН вітає вас!