Білий слон

Українська

  Історія проекту

  Міжнародний центр зустрічей студентської молоді України та Польщі в селі Микуличин на Прикарпатті –супутник Міжнародного наукового центру «Обсерваторія». Це ще один спільний задум Прикарпатського національного та Варшавського університетів. Він втілюється у життя паралельно із відбудовою Обсерваторії на горі Піп Іван і так само сприятиме європейській інтеграції України.

  Проект новобудови Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі (МЦЗ) створювався українськими архітекторами досить тривалий час. Адже надто складну мету поставили перед ними. З одного боку, треба було вдало вписати будівлю у гірський ландшафт з максимальним збереженням в архітектурі національного колориту, а, з іншого, створити надсучасний комплекс з першим у Карпатах конференц-залом великої потужності. Наразі його було затверджено замовником, виготовлено проектно¬-кошторисну документацію та наприкінці минулого року розпочались будівельні роботи.

  За ідеєю Прикарпатського та Варшавського університетів, діяльність Міжнародного центру зустрічей (МЦЗ) має бути спрямована на розвиток партнерських відносин і співпраці студентів, представників позашкільної освіти та волонтерського руху української, польської, а також молоді інших країн Європейського Союзу. Центр зустрічей сприятиме активізації процесу євроінтеграції України. Саме село Микуличин підходить для реалізації цього задуму якнайкраще, бо воно також у певному розумінні стоїть на кордоні країн, народів, культур, релігій і мов. У XIX столітті воно було найбільшим за площею селом Польщі.

  Згідно з легендою, якось прогулювався боярин Микула зі своїм військом. З усіх боків обступили його вороги на високій горі. Але військо Микулине та й сам Микула не мали страху й заспівали патріотичних пісень. Їхній спів покотився над Говерлою, над Прутцем, над Прутом. Перестрашилося вороже військо того співу, і їхній ватажок наказав схопити Микулу. Забряжчали мечі, затріщали кольчуги. Багато було ворогів, та Микула не перестрашився: усіх їх перебив. Тож цю гору почали називати Микулинкою, а село – Микуличин… Нині це найдовше в Україні село (загальна протяжність 44 км) відоме ще й своїм унікальним курортним кліматом. Тому в ньому зведено низку пансіонатів, функціонують відпочинкові дитячі табори. Й новий Міжнародний центр зустрічей молоді будується поруч зі спортивно¬оздоровчим комплексом «Смерічка» Прикарпатського національного університету.

  Загальна архітектурна ідея комплексу – це трикутний будинок-гражда галерейного типу. З усіх його боків – двоповерхові корпуси. Серединна частина використовуватиметься як конференц¬зал. Загалом передбачено створення 60 номерів, у яких можна розмістити від 120 до 200 осіб. Головний вхід у МЦЗ передбачено з вулиці. Є також додаткові виходи з терасами для відпочинку. Сам зал (450 кв. м) є універсальним для конференцій, концертів та будь-¬яких інших масових заходів на 350 осіб. Його висота сягне 12 метрів. Найнижча стеля допоміжних залів – 6 метрів.

  На першому поверсі також розташовуватимуться їдальня й кафе. Проектом передбачено й допоміжні танцювально¬-тренувальні зали, які сучасна конструкція дозволяє трансформувати. З конференц-залу -- вихід до річки Прут.

  З вулиці Міжнародний центр зустрічей студентської молоді України та Польщі матиме ефектний вигляд як класична гуцульська гражда з трикутними дахами та трикутними балконами. На другому поверсі, крім номерів, заплановані бібліотека та комп’ютерний зал, медіатека, відпочинкові зони.