Білий слон

Українська

Спецпроєкт «ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ»: Недосяжна нація

У День Незалежності України актори Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка на декількох різних майданчиках будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван зіграють легендарну виставу «Нація». Час та посилання на пряму трансляцію з Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного та Варшавського університетів буде надано пізніше. Заходом під назвою «Недосяжна нація» партнери, які нині відроджують обсерваторію у рамках проєкту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» (PIMReC), що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, започатковують новий додатковий соціальний проєкт «ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ».

Реальні події 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцульщині, які лягли в основу вистави «Нація», буде знову відтворено тут, у самому серці Карпат. За задумом ініціаторів спецпроєкту «ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Франківського драмтеатру, перша вистава «Недосяжна нація» стане своєрідним спіритичним сеансом для України. Адже відома вже 10 років не тільки в Україні, а й далеко за її межами, вистава-молитва за однойменною книгою Марії Матіос (інсценізація – народного артиста України Ростислава Держипільського) у декораціях гір та сценічному просторі у вигляді будівлі колишньої обсерваторії, яка є свідком тих подій і у 40-ві роки минулого століття знаходилась на перехресті кордонів, відкриє незагоєні рани давно минулого. «Недосяжна нація» подарує глядачам сповідь та прощення "своїм" та "чужим", "невинним" та "винним" мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується НАЦІЯ. Недосяжна нація.

Кожна нація має два життя. Одне на поверхні, а друге – у глибині. Глибокий народ завжди є прихований, недосяжний для поверхових досліджень. Але жива енергетика природи Карпат та театрального мистецтва може допомогти підняти завісу над недосяжною глибинною частиною життя української нації. Нації, яка, як і майже 100 років тому, щодня продовжує виборювати свою незалежність.

«24 серпня у День Незалежності трупа нашого Івано-Франківського театру на стінах старовинної обсерваторії реалізує цей унікальний проект. Ми прийшли до думки, що ми відкриваємо новий театральний майданчик саме на горі Піп Іван, який розпочне не тільки національний, але й міжнародний проєкт», - пояснив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

«Ми не кажемо сьогодні про минуле. Ми кажемо сьогодні про майбутнє. Ми зробимо тут, крім наукового, ще й арт центр європейського рівня», - заявив в інтерв’ю сайту БІЛИЙ СЛОН директор – художній керівник Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський.

За допомогою сучасних технічних засобів ініціатори проєкту сподіваються, що зможуть надати можливість спостерігати онлайн все, що відбуватиметься на День Незалежності на висоті 2028 метрів. Бути присутнім на унікальній виставі «Недосяжна нація» про апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі-безчестя, любові-ненависті, де поєднуються непоєднувані речі, де змішують стилі та напрями, мови та релігії.

Публікація висловлює лише погляди автора і не може бути прирівняна до офіційної позиції Канцелярії Прем’єр-міністра та Фонду "Допомога полякам на Сході"


Теги: Обсерваторія