Білий слон

Українська

  Презентація проекту на V Європейському конгресі органів місцевого самоврядування

  Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда на V Європейському конгресі місцевих органів влади у Кракові презентував проект Міжнародного центру зустрічей української та польської молоді у Микуличині (МЦЗ).

  У дводенному заході 8 та 9 ківтня взяли участь понад 2 тисяч учасників з майже 40 країн світу. Під час дискусій та зустрічей, тут обговорювали питання фінансування, суспільства, інновацій та економіки. Тож презентація проектів Прикарпатського національного університету, які він реалізує разом із Студіями Східної Європи Варшавського університету, викликала велику зацікавленість учасників Конгресу.

  Ігор Цепенда детально розповів про Міжнародний центр зустрічей, який має за зразок центри у Європі, які створювали Німеччина та Франція після Другої світової війни, а також Польща і Німеччина на початку 90-х для подолання недовіри та існуючих стереотипів між сусідніми народами. На створення МЦЗ вже отримано 4 млн євро від українського уряду й очікується дофінансування проекту з боку польського уряду.

  «Зустрічі молоді, дискусії про минуле з перспективою на майбутнє, створення IT хабу та мандрівки молоді в гори до МРЦ – є тою тріадою, яка дозволятиме молоді пострадянських країн та Європейського Союзу пізнавати одне одного», -- підкреслив ректор Прикарпатського університету.

  Теги: Обсерваторія, МЦЗ