Правила безпеки під час сходження на гору Піп Іван
Перед здійсненням подорожі гірською місцевістю необхідно:
Пересуватися гірською місцевістю треба колоною по одному, обираючи найбільш безпечний шлях руху.
Не рекомендується розділення групи.
Темп руху групи повинен відповідати рівню підготовки учасників, умовам місцевості й погоді. Рекомендується робити зупинки на 10-15 хвилин кожних 45-50 хвилин.
Уникайте скелястих ділянок на шляху слідування. Пам’ятайте, що навіть на нескладні скелі піднятись можна без мотузки, а спуститися без неї вниз, як правило, неможливо.
Не скорочуйте шлях йдучи навпростець, оскільки можна підрізати сніговий схил і потрапити під лавину.
Не рекомендується пересуватися в густому тумані та темряві, оскільки можна втратити орієнтацію й зірватися з снігового карнизу.
Не здійснювати підйом або спуск вузькими ущелинами, бо існує ймовірність зсуву каміння чи сходження лавини.
При погіршенні самопочуття одразу повідомляйте про це своїх колег, з якими здійснюєте сходження.
Якщо з Вами трапилася ситуація, зарадити якій самостійно не можете, терміново зателефонуйте до гірської пошуково-рятувальної служби за телефоном 094 92 28 112 або за телефоном 112, і стисло повідомте: що, де і коли трапилось. На ночівлю зупиняйтеся завчасно, як мінімум за годину до настання темноти.
При виборі місця ночівлі пам’ятайте, що не можна встановлювати намети біля крутих схилів, під скелями або одинокими деревами, над обривами чи біля гірських потоків.
ознайомитись із прогнозом погоди на найближчі декілька днів (за несприятливих погодних умов слід відмовитись від мандрівки);
повідомити підрозділ пошуково-рятувальної служби, що обслуговує територію, якою пролягає маршрут, про вихід групи та орієнтовний час її повернення;
мати відповідний туристичний одяг та спорядження (відповідно до пори року та погодних умов), також – медичну аптечку.
При прибутті на гору Піп Іван Чорногірський слід дотримуватись відповідних правил: на прилеглій території не розводити багаття та використовувати для освітлення вогонь.