Нарада експертів у Татарові

21-23 лютого в с. Татарів Івано-Франківської області проходить традиційна щорічна українсько-польська нарада експертів щодо відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати) та створення на її основі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Варшавського університету (Республіка Польща). У ній беруть участь представники університетів, органів державної влади, місцевого самоврядування та проектних установ обох країн, спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», підрядники, які виконуватимуть будівельні та інші роботи в Обсерваторії.

Відкрили засідання Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника та Ян Маліцький, директор Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету.

Про реалізацію проєкту PIMReC "Адаптація обсерваторії на горі Піп Іван до потреб рятувальної служби" станом на 31 грудня 2019 року учасникам зустрічі розповіли Ярослав Шинкарук, проректор Прикарпатського національного університету, Марек Голковський, експерт Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету, експерти Державного підприємства "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя.

Міжнародний проєкт в рамках співпраці PL-BY-UA (Польща-Білорусь-Україна) реалізовується чотирма партнерами: Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника, Варшавським університетом, управлінням ДСНС в Івано-Франківській області, Бещадською групою гірських добровольчих рятувальних загонів.

Тарас Бринда, начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи ДСНС України в Івано-Франківській області, розповів про плани навчань рятувальників в рамках проєкту PIMReC. В рамках проєкту польські та українські рятувальники мають пройти 8 навчань.

Начальник відділу управління проектами Прикарпатського університету Любов Зінюк доповіла про етапи виконання партнерамипроєкту PIMReC - «Адаптації колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру».

Представники спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» обговорили з партнерами PIMReC низку питань щодо ходу проєкту.

У нараді експертів взяв участь заступник директора Центральної геофізичної обсерваторії України Андрій Куций. Він виклав своє бачення майбутнього співробітництва з МНЦ "Обсерваторія".Інформацію про технічний стан та роботу смарт датчика погоди LUFT WS-800 заінстальованому на будинку Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» надав Марек Голковський, експерт Студіум східноєвропейських досліджень Варшавського університету.

/edit

Теги: Обсерваторія, PIMReC