Білий слон

Українська

  Центр екологічного моніторингу працюватиме на попередження катастроф

  Українська наука є! Про це написав у Фейсбуці міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак після зустрічі зі студентами Прикарпатського національного університета імені Василя Стефаника. Університет має добрі партнерські відносини із міністерством, адже на базі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» заплановано створення науково-освітнього центру з екологічного моніторингу транскордонних впливів. Його основним завданням стане здійснення комплексної оцінки екологічної ситуації у Центральній та Східній Європі та попередження загроз виникнення екологічних катастроф. Ну а сьогодні майбутні працівники центру скористалися нагодою обговорити з міністром те, що їх турбує й навіть здивували його пропозицією ввести для чиновників всіх рівнів іспити з екології...

  Під час спілкування глава Мінприроди наголосив: питання екології є одними з пріоритетних у всьому цивілізованому світі. Зокрема, він торкнувся проблеми боротьби зі зміною клімату. «Я дуже щасливий, що Україна є лідером у світовому русі боротьби зі зміною клімату», -- заявив Остап Семерак, адже наша країна однією із перших європейських країн ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, затвердила нову внутрішню політику боротьби зі змінами клімату. «Насправді всі ці кроки закріпили статус України серед світових лідерів у новому глобальному кліматичному русі поряд з Францією, Британією, Німеччиною та іншими», - сказав міністр, зауваживши, що якщо всі країни у найближчому майбутньому не об’єднають свої зусилля, то кліматичні зміни можуть стати незворотними.

  Міністр спрогнозував, що кошти, які зараз витрачають країни на боротьбу із існуючими екологічними загрозами зростатимуть, адже всі сьогодні розуміють, що треба докласти максимальних зусиль, аби зберегти нашу планету. «Ви маєте бути лідерами і драйверами тих змін, які зараз відбуваються у світогляді людства щодо екологічних проблем!», - закликав Остап Семерак студентів.

  Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда подякував міністру за зустріч та плідну співпрацю й висловив впевненість, що молоді науковці-екологи докладуть максимальних зусиль задля вирішення екологічних проблем та збереження навколишнього середовища, а центр моніторінгу на вершині Піп Івана стане одним з провідних в Україні в цьому напрямку.


  Теги: Обсерваторія