​Який телескоп буде встановлено на горі Піп Іван?

Відповідь на це запитання Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського національного імені Василя Стефаника університету та Варшавського університету отримає від встановленого на даху будівлі смарт датчика погоди Lufft WS800-UMB. Інсталяція цього наукового приладу відбулася 27 липня в рамках реалізації спільного проекту з відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван між Варшавським та Прикарпатським університетами. Обладнання належить Астрономічній обсерваторії Варшавського університету та передано українським партнерам Студіями Східної Європи Варшавського університету у безоплатне користування. Завданням смарт датчика погоди є аналіз клімату на вершині гори протягом наступних двох років. За його результатами науковцями буде прийнято рішення щодо визначення типу астрономічного телескопу, який університети встановлять в Обсерваторії на горі Піп Іван.

У церемонії підписання протоколу передачі обладнання між ректором Прикарпатського університету Ігорем Цепендою та директором Студій Східної Європи Варшавського університету Яном Маліцьким взяли участь заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Марцін Пшидач, в.о генерального консула Республіки Польща у Львові Катажина Солек, директор Центру європейських проектів Лешек Булер, директор департаменту територіальної співпраці Міністерства інвестицій і розвитку Польщі Рафал Балінський, перший заступник голови Івано-Франківської обласної Ради Василь Гладій, начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, голова Верховинської районної ради Іван Шкиндюк, науковці Прикарпатського та Варшавського університетів та команда Центру європейських проектів.

Інформація доповнюється...

Теги: ПНУ, Білий Слон, Обсерваторія