Білий слон

Українська

ЧОМУ БІЛИЙ СЛОН?

Мета нашого ресурсу - інформувати про хід відновлення Обсерваторії, про те, які наукові дослідження проводяться на базі Міжнародного наукового центру та які плануються до проведення. Наша цільова аудиторія - не тільки студентське і наукове співтовариство, а також туристи і взагалі всі люди, закохані в гори. Ті, хто обожнює наші несамовиті прекрасні українські Карпати. Без перебільшення їх перлиною є третя за висотою гора Піп Іван, яку вінчає Гуцульська піраміда. І дуже скоро з неї крізь око телескопу науковці знову спостерігатимуть за рухом зірок.

Чому наш сайт називається БІЛИЙ СЛОН? Тому що саме так довгі роки називали Обсерваторію на горі Піп Іван, яка в тривалий зимовий період перетворювалася на дивовижну білу глибу й здалеку нагадувала химерного величезного білого слона. Із давніх-давен ця велетенська тварина уособлювала мудрість, силу і розсудливість. Тому до сих пір у багатьох країнах світу слон є емблемою зваженої політики і символізує ті якості, які необхідні для справедливої демократичної влади. А саме - гідність, проникливість, інтелект, терпіння, а також вірність, миролюбство, довголіття, процвітання, щастя.

У свою чергу символіка білого кольору такожасоціюється зі світом, чистотою, божественністю, справедливістю та щастям. З давніх часів білий колір означав добру путь і сильну волю. Тварини ж білого кольору завжди вважалися людством священними. Зокрема, Білі коні в Греції, Римі, Німеччини, Білий тигр в Китаї, Білий ібіс і Білий бик в Єгипті. І, звичайно, Білий слон у дуже багатьох країнах світу!

Багато художників та авторів художніх творів зверталися до образів тварин і птахів саме білого кольору. Наприклад, білий голуб завжди означав добру звістку, мир і дружбу. Всесвітньо відомий художник Пабло Пікассо увічнив образ білого голуба в своїй картині «Білий голуб миру» ...

Тож, назвавши наш сайт БІЛИЙ СЛОН, ми дали свого роду установку на добру путь не тільки інтернет сторінки, а й всього проекту «Обсерваторія». Закодували у цій назві міць фортеці Науки та Мудрості. Її поступову успішну відбудову та подальшу експлуатацію на користь інтелектуальної еліти в Україні та за її межами.

Назва БІЛИЙ СЛОН означає, що ми віримо в силу, терпіння і волю ініціаторів проекту «Обсерваторія» – Прикарпатського та Варшавського університетів. Нині вони за підтримки влади, бізнесу та громадських організацій України та Польщі роблять все, щоб Обсерваторія на горі Піп Іван отримала своє друге життя. І цей проект служить об’єднанню двох дружніх країн, які хочуть жити у мирі та взаємоповазі.

Тож сайт БІЛИЙ СЛОН буде постійно тримати вас у курсі останніх подій відбудови, надавати потрібну і цікаву інформацію, яка стосується не тільки цього проекту і й всього, що у той чи інший спосіб пов'язано з ним.

БІЛИЙ СЛОН вітає вас!